έχουν γενέθλια 225 μέλη.
γιορτάζουν οι: Παντελής
Καθώς ο Ιούλιος οδεύει προς το τέλος του, ένα Φεστιβάλ Αδρεναλίνης μάς το κάνει δώρο, έτσι, να έχουμε κάτι να τον μνημονεύουμε και να φασκελώνουμε.
Ως εκ τούτου η εβδομάδα έχει ξεκινήσει με ένα ωραιότατο τετράγωνο Ερμή – Ουρανού όπου αν δεν έχεις κάνει καραγκιόζ-μπερντέ το αυτοκίνητο ή τη μοτοσυκλέτα σου, τότε σίγουρα έχεις ανοίξει το στόμα σου και έχεις βριστεί με όποιον μιλάει ελληνικά και δεν έχει ουρά (και δεν παίρνω και όρκο, η αστρολόγος…) Την ένταση της βίας και του καβγά, όμως, ξεπερνάει κατά πολύ ενεργειακά α) το θαυμάσιο τρίγωνο μεταξύ του Άρη και του Πλούτωνα και β) η αντίθεση του Πλούτωνα με τον Ήλιο που, σήμερα γάμος γίνεται σ’ ωραίο περιβόλι, περνάει στον Λέοντα. Ο Πλούτωνας, όπως πλειστάκις έχουμε πει, είναι η σοβαρότερη δύναμη στην πιάτσα των αστέρων: δεν αστειεύεται. Έτσι, η ενεργοποίησή του και οι όψεις που σχηματίζει είναι όψεις ισχύος απίστευτης και ακόμα πιο απίστευτης ερωτικής επιθυμίας. Αν μπορέσεις την επιθυμία σου αυτή να την κάνεις κινητήρια δύναμη για τον έρωτά σου και τη σχέση σου, είσαι ο καλύτερος του Αστροχωριού. Αν σε πάρει μπάλα με εμμονές και ζήλιες, καταδιώξεις νυχτερινές και «μαύρα γυαλιά φοράω και σε ακολουθάω» δεν θα μας βρει καλά το φθινόπωρο, όπου έχουμε να αντιμετωπίσουμε και δύο εκλείψεις. Οπότε ναι, κάνε έρωτα που να μοιάζει με πόλεμο γιατί αλλιώς βαριέσαι και που ζεις, αλλά μην κάνεις ντιπ πόλεμο γιατί από τα μέσα Σεπτέμβρη και μετά θα κλαίμε.
Κάνε κι εσύ Like στη σελίδα μας στο Facebook για να μαθαίνεις τα #Tip_of_the_day του ζωδίου σου!
ΦΥΛΕΣ - ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΕΙΣ
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΧΟΛΙΑ
ΑΦΗΣΕ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΟΥ
ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΣΧΟΛΙΟ ΣΕ ΛΙΓΗ ΩΡΑ
ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕΛΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙΣ